Buduj, programuj, baw się z robotami Jimu!

5 years ago by in Aktywna Tablica, Bez kategorii, edukacja wczesnoszkolna, Interaktywna szkoła, Jimu, Programy edukacyjne, STEM Tagged: , ,

JIMU Robot to interaktywna zabawka, która umożliwia naukę programowania poprzez zabawę. Możesz zbudować samochód, robota, pingwina czy fotkę, a następnie sterować nim zdanie przy pomocy kontrolera lub zaprogramować dla niego własne ruchy! Każdy zestaw umożliwia zbudowanie kilku sugerowanych przez producenta modeli, ale także realizowanie własnych, nowatorskich pomysłów.

jimu_product-275x300 | Aktywna Tablica, Bez kategorii, edukacja wczesnoszkolna, Interaktywna szkoła, Jimu, Programy edukacyjne, STEM | jimu, jimu robot, roboty

JIMU ROBOT to także świetna zabawa dla dorosłych. Pozwala zrozumieć w jaki sposób tworzy się oprogramowanie w dzisiejszych czasach oraz choć na chwilę spojrzeć na świat oczami dziecka.

W zależności od wybranego zestawu, roboty JIMU wykonują różne akcje, np.: omijają przeszkody, wykrywają i przenoszą przedmioty, poruszają się po wyznaczonej trasie. Każdy z nich zawiera jednostkę główną – mikrokomputer odpowiedzialny za sterowanie robotem, serwomotory, czyli obrotowe silniki elektryczne odpowiedzialne za poruszanie się robota oraz setki klocków do budowy.

Buduj, kontroluj i programuj roboty Jimu dzięki darmowej aplikacji dostępnej na telefony i tablety z systemem Android oraz iOS. Znajdziesz w niej instrukcję obsługi 3D, która pomoże Ci zbudować swojego JIMU, a także mnóstwo wcześniej zaprogramowanych akcji dla każdego modelu robota. Możesz tworzyć swoje własne niestandardowe akcje, a także nauczyć się programować roboty za pomocą graficznego interfejsu programowania. Aplikacja pozwoli Ci także na obejrzenie graficznie zaprogramowanego kodu w postaci kodu Swift. Masz już pomysł na własnego robota? Zaprojektuj i stwórz własne modele Jimu, a następnie udostępnij je innym użytkownikom Społeczności.

app_main-300x265 | Aktywna Tablica, Bez kategorii, edukacja wczesnoszkolna, Interaktywna szkoła, Jimu, Programy edukacyjne, STEM | jimu, jimu robot, roboty

Zbuduj

Budowa robota JIMU jest niezwykle prosta! Wybierz jednego z predefiniowanych modeli, a następnie połącz jego poszczególne części, podążając krok po kroku za instrukcją 3D, która znajduje się w aplikacji JIMU.

Akcje

Steruj i baw się swoim JIMU przy pomocy prostych komend: DO PRZODU, OBRÓT W LEWO, PODNIEŚ, a także wielu innych. Stwórz swoje własne akcje, określając dokładne pozycje poszczególnych serwomotorów lub korzystając z opcji nagrywania ręcznie ustawianych ruchów.

Programowanie

Ucz się programowania poprzez zabawę ze swoim JIMU, niech wykonuje czynności, które dla niego zaprogramujesz! Korzystaj z bloków komend w języku programowania Scratch i łącz je ze sobą na ekranie jak puzzle.

Kontroler

Steruj ruchami Twojego robota przy pomocy prostego w obsłudze kontrolera, który działa podobnie jak pilot w zdalnie sterowanych zabawkach. Dzięki temu, nawet najmłodsi użytkownicy JIMU mogą wejść z nim w interakcję.

Zobacz ulotkę