Roboty Jimu – Zabawka Roku. Bawi i uczy.

6 years ago by in Jimu, konkurs, STEM

Konkurs ,,Zabawka Roku’’ to znak jakości, który pomaga rodzicom wybrać mądre i bezpieczne zabawki, stymulujące rozwój ich dzieci.

Jakie są cele konkursu prowadzonego przez portal zabawkowicz.pl?
Dwa razy w roku są wybierane najbardziej wartościowe zabawki sezonu. Kilkunasto-osobowe jury wybiera i ocenia zabawki pod względem ich wartości edukacyjnych, jakości wykonania, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Najlepsze zabawki i akcesoria dla dzieci są intensywnie promowane w mediach, aby rodzice mogli świadomie zdecydować się na kupienie najlepszych produktów dla swojego dziecka. W 2017 roku odbyła się już VII edycja konkursu ,,Zabawka Roku” i nasz robot Jimu został zwycięzcą w jednej z kilku kategorii.

IMG_3478-1024x683 | Jimu, konkurs, STEM |

Roboty Jimu – zabawka roku 2017

Wypowiedź Pana Michała Olszewskiego na temat Jimu:
,,Jestem pod ogromnym wrażeniem zabawki Jimu Robot. Zabawka ta na pierwszy rzut oka wydaje się zaawansowana technologicznie, ale można z instrukcją krok po korku, zbudować prawdziwego robota. Jest to zabawka zdecydowanie do współpracy dziecka z rodzicem. Przeznaczona dla dzieci już od 8 roku życia. Niesamowite, że już w tym wieku można programować takie maszyny. Coś wspaniałego patrzeć na młodego człowieka, który z niezwykłą pasją siedzi i buduje jak programuje sekwencje zachowani tych małych robotów. Super! Bardzo mi się to podoba.”

IMG_3487-1024x683 | Jimu, konkurs, STEM |

Zestaw Jimu Robot Explorer

Kilka słów o Jimu. Jakie są jego cechy charakterystyczne?
Jimu Robot to zestawy klocków zawierających jednostkę główną czyli taki „mózg” robota, silniki elektryczne (tzw. serwomotory) – elementy niezbędne do poruszania robotem. Oferowane zestawy pozwalają na tworzenie wielu rodzajów robotów o różnych kształtach, funkcjach i możliwościach przemieszczania się. Procesowi budowy towarzyszy animowana instrukcja, w której w 3D możemy obejrzeć model w trakcie pracy na każdym etapie z każdej strony. Wszystko to możliwe jest z poziomu aplikacji dostępnej na telefon, tablet i komputer. Dodatkowo JIMU oferuje 3 metody nauki programowania w zależności od wieku i stopnia zaawansowania dziecka – programowanie poprzez tworzenie tzw. makr ruchów gdzie przez aplikacje określamy jak powinien zachować się dany silniczek. Drugą metodą jest nauczenie robota ruchów po prostu ruszając ręcznie silniczkami – robot nagra te ruchy i odtworzy w tej samej kolejności. Jeżeli chcą Państwo zobaczyć czym jest Jimu, zapraszamy do obejrzenia krótkiego wideo:

IMG_3483-1024x683 | Jimu, konkurs, STEM |

Zestaw Jimu Robot Karbot

A jeżeli chcą go Państwo poznać, zapraszamy na prezentację do naszego biura. Napisz do nas lub zadzwoń 71 784 97 65 umów się na prezentację najnowszych rozwiązań interaktywnych w edukacji.