Zdobywcy Wiedzy – Pomoc Dydaktyczna 2016. Nauka i zabawa w jednym!

6 years ago by in Bez kategorii, edukacja wczesnoszkolna, Nowości, Programy edukacyjne Tagged: , , , ,

Branża oprogramowania multimedialnego zaczyna się regularnie wzbogacać o kolejne rozwiązania z dziedziny e-learningu. Równolegle z tym sami nauczyciele i rodzice coraz bardziej doceniają nowoczesną technologię i jej rolę w procesie nauczania. Dotyczy to zwłaszcza najmłodszych uczniów, dla których Internet, tablet i multimedia stanowią od dawna elementy naturalnego otoczenia i to w oparciu o nie można budować przekonujące treści edukacyjne. W segmencie e-learningu, jak w każdym innym, pojawia się naturalnie konkurencja, toteż nauczyciel jest zmuszony dokonywać (czasem żmudnej) pracy selekcji w poszukiwaniu najbardziej wartościowego produktu. Z tego względu przychodzimy z pomocą i polecamy jedną z najnowszych i najlepszych propozycji na rynku – platformę edukacyjną Zdobywców Wiedzy.

Zdobywcy Wiedzy to nowoczesna, polska platforma edukacyjna przeznaczona dla uczniów pierwszych trzech klas szkoły podstawowej. Znajdziemy na niej zróżnicowany zbiór zadań edukacyjnych z czterech zakresów tematycznych: polskiego, matematyki, angielskiego i przyrody. Zestaw został pogrupowany na segmenty dedykowane poszczególnym klasom. Docelowymi użytkownikami platformy są przede wszystkim nauczyciele odpowiedzialni za edukację wczesnoszkolną oraz ich uczniowie, ale również rodzice z dziećmi.

Nie da się ukryć, że platforma pozytywnie wyróżnia się na tle innych propozycji profilowanych pod ten etap edukacji. Oto cztery główne powody, dla których warto wybrać ZdobywcyWiedzy.pl:

Oparcie w polskiej specyfice

Zdobywcy Wiedzy nie są zagranicznym produktem przeniesionym do nas na drodze tłumaczenia, ale w pełni autorskim, stworzonym od zera, projektem. Nad stworzeniem platformy czuwał zespół polskich pedagogów i metodyków nauczania. Całość powstała i została rozwijana przy uwzględnieniu aktualnej reformy szkolnictwa, co oznacza, że w pełni odpowiada lokalnej specyfice edukacyjnej i wychodzi naprzeciw najbardziej palącym potrzebom polskich pedagogów.

Zróżnicowanie produktu

Zdobywcy Wiedzy mogą się pochwalić aż 10 000 interakcjami w obrębie zadań i ćwiczeń edukacyjnych. Materiał, poświęcony czterem odrębnym zakresom tematycznym, obejmuje szerokie spektrum dyscyplin oraz składają się na niego różne zadania. Poznawanie liter, ćwiczenia oparte na zastosowaniu działań matematycznych w życiu codziennym, wprowadzenie do języka angielskiego – wszystko to w barwnej, miłej dla oka oprawie graficznej zapewni dziecku urozmaiconą przygodę z nauką.

Grywalizacja

Zdobywcy Wiedzy to unikalne połączenie nauki z zabawą w jednym materiale. Wszystko to za sprawą atrakcyjnego mechanizmu tzw. grywalizacji, czyli sposobu wykorzystania elementów znanych z gier fabularnych (rozwój postaci, kolekcjonowanie osiągnięć, dążenie do celu) w celu aktywizacji uczniów. Każdy rozwiązany quiz zapewnia młodemu uczniowi nagrodę – punkty w postaci diamentów. Osiągnięcia są stale aktualizowane i budowane w oparciu o rankingi, dzięki któremu uczniowie w ramach zdrowej rywalizacji mogą porównywać swoje wyniki i działać na rzecz dalszych postępów.

Gwarancja jakości i satysfakcji

Zdobywcy Wiedzy działają od nieco ponad roku i z miesiąca na miesiąc obserwują rosnące zainteresowanie nimi. Do tej pory z usług platformy korzysta bez mała kilkaset szkół na terenie Polski. Produkt zbiera pozytywne opinie ze strony uznanych pedagogów, którzy wspominają, że wprowadzenie zadań z platformy wyraźnie poprawiło przebieg zajęć lekcyjnych. Dzieci z przyjemnością rozwiązują ćwiczenia i zbierają punkty.

Jak zamówić?

Zdobywcy Wiedzy są dostępni u nas w ekskluzywnym zestawie z tablicą interaktywną Interactive iBoard 82” Dual. Dla każdego nauczyciela, który chciałby bliżej zapoznać się z treścią platformy, mamy przygotowaną 7-dniową wersję próbną.