V Edycja Konferencji Dyrektorów Placówek Oświatowych

6 years ago by in Konferencje, Nowości

Już po raz piąty miał miejsce wyjątkowy cykl konferencji zlokalizowanych w 8 dużych miastach Polski, którego misją jest wspieranie kadry zarządzającej placówkami oświatowymi.
Rok 2017 jest okresem wielkich zmian w edukacji, co wiąże się z potrzebą wsparcia nie tylko uczniów polskich szkół, ale także nauczycieli oraz kadry zarządzającej.
Projekcja EDU była głównym partnerem V Edycji Konferencji Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych. Od lat jesteśmy wsparciem dla szkół w zakresie nowoczesnych technologii. Nie ograniczamy się jedynie do wyposażania Placówek Oświatowych w bardzo dobrej jakości sprzęt, jesteśmy również opiekunami naszych klientów, pokazujemy kadrom dydaktycznym w jaki sposób efektywnie pracować wykorzystując wachlarz możliwości interaktywnego sprzętu. Dokładamy starań aby współczesne technologie nie były odbierane jako wróg tradycji, tylko jako narzędzia, które mają ułatwić i usprawnić nauczycielowi prowadzenie lekcji. Wdrażanie innowacji do polskich szkół nie jest zadaniem łatwym. Podczas konferencji omawiane były nadchodzące zmiany, zarówno pod kątem edukacji jak i rynku pracy. Przed nami stoi duże wyzwanie, które polega na jak najlepszym przygotowaniu naszych dzieci do życia we współczesnym świecie. Przestrzeni, która jest już w każdej części opanowana przez usprawnienia technologiczno-cyfrowe. Konferencja, w której mieliśmy okazję uczestniczyć, ma być dla kadr pedagogicznych drogowskazem, który wskaże właściwy kierunek zmian. Pomóc uporządkować wiedzę jakie zmiany będą miały miejsce i dlaczego ich inicjatywa jest taka ważna.

konf2017_2-1024x683 | Konferencje, Nowości |

V Edycja Konferencji Dyrektorów Placówek Oświatowych – wręczanie nagród dla uczestników

W tym roku głównym tematem jakie omawialiśmy podczas konferencji była technologia w edukacji. Zainspirowani obecnością na największych targach edukacyjnych (Bett Show London) chcieliśmy przekazać wiedzę na temat kierunków rozwoju cyfrowych metod nauczania.

Uczestnicy konferencji mogli oglądać oraz testować monitory dotykowe oraz roboty Jimu przy naszym stoisku, które cieszyło się sporym zainteresowaniem. Cieszymy się, że wzbudziliśmy ciekawość we wspólnym odkrywaniu nowinek technologicznych. Przeprowadziliśmy wiele ciekawych, merytorycznych dyskusji. Wszystkie Państwa uwagi są dla nas bezcenne.

konf2017_3-1024x683 | Konferencje, Nowości |

V Edycja Konferencji Dyrektorów Placówek Oświatowych – inteligentne roboty JIMU

W dniu konferencji były również prowadzone wykłady przygotowane przez przedstawicieli Kuratoriów Oświaty. W tym roku omawialiśmy następujące tematy:

• Reforma edukacji w przepisach prawa. Zadania dyrektora placówki oświatowej.
  • Zmiany ustroju szkolnego.
  • Ustawa o systemie oświaty a ustawa Prawo oświatowe.
  • Zmiany w organizacji szkół i placówek.
  • Nowa podstawa programowa.
  • Nowe przepisy wykonawcze do ustaw.
  • Statut szkoły – konieczność zmian.
  • Rozwiązania wspomagające funkcjonowanie placówki oświatowej.
  • Programowanie i inne zmiany w edukacji.
  • Usprawnienie procesu kształcenia przy pomocy bezpłatnych rozwiązań.
  • Lekcje muzealne – nowoczesna forma edukacji dla każdego ucznia.
  • Nowe metody rozwijania kompetencji nauczycieli.

Dziękuj za wszystkim, którzy uczestniczyli w konferencji. Do zobaczenia na kolejne edycji!