Technologia w Edukacji. Targi Edukacyjne BETT SHOW 2017

Epoka tablicy i kredy w szkołach to już przeszłość. Nowe technologie, szyte na miarę dzisiejszych czasów przestały odgrywać ważną rolę tylko w świecie rozrywkowym, dzięki nim współczesne metody oraz narzędzia nauczania rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Można śmiało powiedzieć, że edukacja na wszystkich poziomach, zaczynając od placówek wczesnoszkolnych, a kończąc na uniwersytetach, przeżywa technologiczny renesans. Istota ludzka może najwięcej się nauczyć, z jakiejkolwiek dziedziny wiedzy poprzez czynne działanie. To akcja daje trwałe rezultaty, ponieważ angażuje dużo zmysłów. Nowe rozwiązania, przede wszystkim profesjonalne zestawy audiowizualne sprawiają, że każdy przedmiot, zarówno fizyka jak i historia stają się ciekawym i kształcącym świadomość doświadczeniem, a nie sumiennym przepisywaniem tradycyjnych notatek z tablicy do zeszytu, a w domu zeszyty w kąt, bo gry w grafice 3D są ciekawsze. Teraz nauka jest w 3D!!! Dzięki technologii uczniowie biorą czynny udział w zajęciach. To pokazuje nawet najmłodszym uczniom, jak ważna są bieżące spostrzeżenia i właściwe rozwiązania. Ponadto interaktywne prezentacje, w które zaangażowana jest cała klasa, stymulują pracę zespołową oraz znajdowanie rozwiązań wspólnie. Uczą i pokazują, że zasoby, które posiadamy jako drużyna są po prostu większe. Taka edukacja we właściwy sposób przygotowuje młodych ludzi do sprawnego odnalezienia się na współczesnym rynku pracy, gdzie znajomość technologii jest równie ważna jak obecność w pracy. Tak naprawdę plusy wejścia rozwoju technologicznego do szkół i jego zadomowienie się w tej przestrzeni, można byłoby wymieniać bez końca. My jako zespół ,, Projekcja-edu” robimy wszystko, aby być na czasie z najskuteczniejszymi rozwiązaniami w edukacji, ponieważ chcemy jak najlepiej przygotować nasze dzieci do życia w tym pełnym wyzwań świecie. Aby dalej się rozwijać jutro wyruszamy do Londynu na „Targi Edukacyjne BETT SHOW 2017 British Educational Training and Technology” – to jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w Europie, które skupia w jednej przestrzeni wystawców z całego świata proponując najnowsze rozwiązania edukacyjne, warsztaty, seminaria. Po powrocie podzielimy się z Państwem naszymi odkryciami.