Projektory multimedialne są od wielu lat wykorzystane w wielu szkołach. Wyewoluowały z urządzeń zwanych rzutnikami pisma, epidiaskopami, projektorami przezroczy.
Od chwili, gdy tylko udało się światło mocnych lamp przepuścić przez ekrany LCD, a później rzutować na mikrolusterka w systemie DLP minęły już 3 dekady. Na chwilę obecną projektory wyposażone w technologię LCD i DLP cieszą się największą popularnością.
Lampy do projektorów zmieniały się na tyle, że zyskiwały coraz większą moc przy zmniejszeniu rozmiarów. Obecnie tworzy się bardziej energooszczędne wersje.Projektory z klasycznymi lampami rtęciowymi zapewniają obecnie jasność od 1000 do 4000 ANSI lumenów i mają żywotność od 2000 do 10 000 godzin pracy. Niestety nie udało się stworzyć wydzielających na tyle mało energii cieplnej modułów, które można byłoby chłodzić pasywnie ? wszystkie konstrukcje mają cichsze lub głośniejsze wentylatorki.
Jednym z producentów, któremu udało się dopracować system i wypuścić na rynek gotowy produkt jest CASIO.
Bezrtęciowy moduł wykorzystuje laserowo-diodowe lampy hybrydowe ?Laser&LED?.
Nowe bezlampowe projektory Casio to wielofunkcyjne urządzenia, stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane podczas spotkań biznesowych zarówno w małych, jak i dużych salach konferencyjnych.
Imponująca jakość obrazu i wierne odwzorowanie kolorów oraz kompatybilność z popularnymi konsolami do gier sprawiają, że nowe laserowe projektory Casio idealnie sprawdzą się w domowym centrum rozrywki, do oglądania filmów i zdjęć z wakacji, wydarzeń sportowych czy odtwarzania treści multimedialnych z komputera. Żywotność opracowanego przez Casio hybrydowego źródła światła Laser&LED wynosi nawet do 20.000 godzin, a jasność do 4.000 ANSI lumenów.
Dlaczego Casio?
Ceny tych urządzeń wynoszą od około 2800 zł do 10 000 zł.
Mogą się one wydawać dość wysokie, jednak jak przeliczymy całość kosztów, które poniesie użytkownik przez kilka lat użytkowania sprzętu, projektory Casio są na prawdę dobrą inwestycją.
Otóż Casio udało się odkupić i pokazać na targach ISE ciężko eksploatowany, ale wciąż sprawny egzemplarz, który miał wyświecone ponad 18 000 godzin. Nigdy nie był serwisowany, a jedynie regularnie czyszczony i według techników z Casio spokojnie przekroczy barierę 20 000 godzin. Obraz wyświetlony z tej sztuki wciąż charakteryzuje się wysoką jakością, a utrata jasności była widoczna jedynie przy bezpośrednim porównaniu obrazu z projektora o podobnej jasności.
Więcej o technologi bezlampowej w projektorach można przeczytać na stronie bezlampowe.pl/rewolucja. Zapraszamy do lektury!
Aktualna oferta na projektory Casio!