Minecraft dla edukacji, jest dostępny także w Polsce

2 years ago by in Bez kategorii

g_-_960x320_-_s_69641x20160119133738_0 | Bez kategorii |

NIkogo nie trzeba przekonywać, że Minecraft stał się ogromnym hitem nie tylko wśród najmłodszych, co potwierdzają statystyki. Grę w wersji na Windowsa lub Maca zakupiło dotąd 22,2 mln osób, w tym ponad 12,5 tysiąca w ciągu ostatniej? doby. Microsoft zaprezentował właśnie przedsięwzięcie, które jeszcze bardziej powiększy grono graczy. Konkretniej o uczniów szkół na całym świecie: wystartował już bowiem MinecraftEdu.

Przedsięwzięcie jest skierowane do publicznych i niepublicznych placówek edukacyjnych wszystkich szczebli, bibliotek, muzeów i zarejestrowanych organizacji charytatywnych i non-profit. Microsoft w żaden sposób nie ograniczył dostępu do edukacyjnego Minecrafta ze względu na terytorium, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w najbliższym czasie potencjał edukacyjny gry został wykorzystany także w polskich szkołach.

Minecraft Edu to nie tylko sama gra zawierająca dodatkowe narzędzia, dzięki którym ma lepiej wypełniać swoją edukacyjną rolę. Microsoft oferuje także usługę hostingu kosztującą 41 dolarów za serwer. Sama licencja na oprogramowanie kosztuje natomiast 18 dolarów za sztukę, cena maleje jednak do 14 dolarów przy zakupie liczby większej na 25. Trudno stwierdzić, czy taka oferta (do której trzeba doliczyć lokalny VAT) może zainteresować polskie szkoły, nie ma jednak wątpliwości, co do ogromnych możliwości, jakie przed nauczycielami otwiera Minecraft.

Źródło: http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-uruchamia-Minecrafta-dla-edukacji-jest-dostepny-takze-w-Polsce,News,69641.html

Krzysztof Żmuda
Kierownik Projekcja EDU
email: kz@projekcja.pl