BETT SHOW Londyn 2017. Wrażenia, idee, przyszłość.

7 years ago by in Bett, Nowości, Targi

BETT to organizacja, która jest twórcą jednych z największych na świecie targów edukacyjno-technologicznych, odbywających się raz w roku w Londynie, od ponad 30 lat.
Corocznie BETT SHOW Londyn jest odwiedzany przez dziesiątki tysięcy ludzi z różnych części świata, związanych z edukacją. Możemy tam spotkać Dyrektorów prestiżowych szkół, wykładowców, nauczycieli oraz uczniów.

Podczas kilku dni naszego pobytu w Londynie nasz zespół Projekcji Edu zapoznał się z szerokim zakresem rozwiązań technologicznych w edukacji, a także uczestniczył w wykładach innowatorów ze świata nauki, nowych technologi oraz rozwoju. W pamięci Takich jak m.in. David Carter, który prowadził bardzo ciekawą prezentację dotyczącą wpływu i rozwoju technologii na naukę. Być może trudno nam to zaakceptować, ale dla naszych dzieci współczesne technologie to naturalne środowisko. Integralny obraz dzieciństwa, dorastania. Poznawania.
Dla nas (rodziców, nauczycieli, liderów) z punktu widzenia technologi naturalnym środowisko było radio, telewizja, internet. Dziś idziemy o krok dalej. Multiplatformowość, multiscreening (wiele ekranów), wirtualna rzeczywistość.

Targi BETT to czas intensywnej wymiany doświadczeń, idei, informacji i technologii. Jednym słowem edukacyjny think-tank.

beet2017_conference | Bett, Nowości, Targi |

Można zrozumieć i porównać różne systemy edukacji nie tylko w Europie. Tutaj wybitni wykładowcy dzielą się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz badaniami dotyczącymi kształcenia oraz wnioskami – co przynosi najlepsze rezultaty w tworzeniu nowych środowisk, które maksymalnie zwiększają ludzki potencjał.
Twórcy BETT wierzą, że poprzez właściwą transformację edukacji na wielu płaszczyznach, jesteśmy kreatorami lepszej przyszłości i większych możliwości dla kolejnych pokoleń.

Dzięki wizycie na BETT w Londynie, dowiedzieliśmy się, że nowy trend w Europie jest silnie ukierunkowany na produkty z kategorii STEM (Science, technology, engineering and mathematics – nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Programy przeznaczone do nauki, lepszego przedstawienia i zrozumienia procesów technologicznych, elektronicznych, programowania oraz projektowania. Przyszłość kształcenia oparta jest na kreatywnym tworzeniu, programowaniu, tak aby młody uczeń w przyszłości mógł stać się twórcą zupełnie nowych produktów, systemów, rozwiązań. Nowa generacja systemu nauki pozwoli człowiekowi podejść zupełnie inaczej do nowych odkryć i tworzyć nową rzeczywistość. Nauka ukierunkowana na kreatywne samodzielne myślenie.
Nasz zespół ,,Projekcja-Edu” dokłada wszelkich starań, aby razem z kadrami dydaktycznymi w szkołach wprowadzać nowoczesne rozwiązania wspomagające edukację przyszłości. Pomagamy zrozumieć oraz efektywnie wykorzystywać nowe technologie edukacyjne. Dzięki połączeniu kompetencji, doświadczenia i pasji nauczycieli z technologią tworzymy świadomą kadrę przyszłości, aby później wspólnie rozwijać kompetencje, zainteresowania uczniów. Budując nowe społeczeństwo oparte na innowacyjności.

bett2017_projekcjaEDU | Bett, Nowości, Targi |

Projekcja EDU na Bett 2017 w Londynie.

Bett do zobaczenia za rok 🙂