57 mln zł dla dolnośląskiej edukacji. Zdobądź środki dla swojej szkoły!

7 years ago by in Bez kategorii

Ponad 57 mln zł zostało przeznaczone dla Dolnego Śląska na kształcenie zawodowe, dzięki którym mieszkańcy Dolnego Śląska mają możliwość zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności, aby mieli większe szanse na lepsze zatrudnienie. Nabór rusza już 6 marca!!!

W ramach ogłoszonych konkursów możliwe będzie wsparcie m.in. z zakresu organizowania stażu oraz praktyk zawodowych dla uczniów, słuchaczy szkół zawodowych. Uruchamiania kształcenia zawodowego w profesjach pożądanych na rynku pracy, tworzenia klas patronackich pod opieką konkretnych przedsiębiorstw, organizowanie kursów przygotowawczych na studia oraz kursów, szkoleń przygotowujących do egzaminów mistrzowskich lub czeladniczych, doradztwa edukacyjno-zawodowego uwzględniającego potrzeby uczniów, szkoleń i doradztwa dla nauczycieli zawodu oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu we współpracy z uczelniami i przedsiębiorcami.

Konkursy skierowane są przede wszystkim do uczniów i słuchaczy szkół zawodowych, nauczycieli zawodu oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu. Preferowane będą projekty realizowane w partnerstwie szkół z lokalnymi pracodawcami.

Konkursy są już ogłoszone na stronie www.rpo.dolnyslask.pl
Wnioski o dofinansowanie można składać od 6 do 20 marca 2017 r. Spotkania informacyjne odbędą się 8 i 9 marca 2017 r. we Wrocławskim Kompleksie Szkoleniowym przy ul. Sztabowej we Wrocławiu. Szczegóły dotyczące spotkania znajdą się wkrótce na stronie www.rpo.dolnyslask.pl w zakładce „Weź udział w szkoleniach i konferencjach”.

Informacji o naborze wniosków udziela Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich pife@dolnyslask.pl
Listę punktów informacyjnych gdzie pracownicy służą swoim wsparciem w zakresie znajdą Państwo pod tym adresem: http://www.power.gov.pl/strony/o-programie/punkty-informacyjne#/wojewodztwo=dolno%C5%9Bl%C4%85skie

Zachęcam do uczestnictwa.