57 mln zł dla dolnośląskiej edukacji. Zdobądź środki dla swojej szkoły!

12 months ago by in Bez kategorii

Ponad 57 mln zł zostało przeznaczone dla Dolnego Śląska na kształcenie zawodowe, dzięki którym mieszkańcy Dolnego Śląska mają możliwość zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności, aby mieli większe szanse na lepsze zatrudnienie. Nabór rusza już 6 marca!!!

W ramach ogłoszonych konkursów możliwe będzie wsparcie m.in. z zakresu organizowania stażu oraz praktyk zawodowych dla uczniów, słuchaczy szkół zawodowych. Uruchamiania kształcenia zawodowego w profesjach pożądanych na rynku pracy, tworzenia klas patronackich pod opieką konkretnych przedsiębiorstw, organizowanie kursów przygotowawczych na studia oraz kursów, szkoleń przygotowujących do egzaminów mistrzowskich lub czeladniczych, doradztwa edukacyjno-zawodowego uwzględniającego potrzeby uczniów, szkoleń i doradztwa dla nauczycieli zawodu oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu we współpracy z uczelniami i przedsiębiorcami.

Konkursy skierowane są przede wszystkim do uczniów i słuchaczy szkół zawodowych, nauczycieli zawodu oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu. Preferowane będą projekty realizowane w partnerstwie szkół z lokalnymi pracodawcami.

Konkursy są już ogłoszone na stronie www.rpo.dolnyslask.pl
Wnioski o dofinansowanie można składać od 6 do 20 marca 2017 r. Spotkania informacyjne odbędą się 8 i 9 marca 2017 r. we Wrocławskim Kompleksie Szkoleniowym przy ul. Sztabowej we Wrocławiu. Szczegóły dotyczące spotkania znajdą się wkrótce na stronie www.rpo.dolnyslask.pl w zakładce „Weź udział w szkoleniach i konferencjach”.

Informacji o naborze wniosków udziela Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich pife@dolnyslask.pl
Listę punktów informacyjnych gdzie pracownicy służą swoim wsparciem w zakresie znajdą Państwo pod tym adresem: http://www.power.gov.pl/strony/o-programie/punkty-informacyjne#/wojewodztwo=dolno%C5%9Bl%C4%85skie

Zachęcam do uczestnictwa.